Vores Kontakter

INFO BUTIKKEN

Lindegade 3 - 4400 Kalundborg - Tlf. 59 51 11 60 - Email. mail@infobutik.dk

BEDRE PSYKIATRI

Kontaktperson: Helle Davidsen

Email:  bedrepsykiatrikalundborg@jubii.dk


BAYER A/S

Arne Jacobsens Allé 13 - 2300 København S

Homepage: www.bayerdiabetes.dk   

 

DANSK FIBROMYALGI

Kontaktperson: Kaja Nielsen 

Email: oknielsen@ofir.dk

 

KRÆFTENS BEKÆMPELSE

Kontaktperson: Hermann Hansen

Email: hh@ka-net.dk


 

KONTINENS / IC FORENING

Kontaktperson: Bente Schøtt

Email:  besc@ka-net.dk


ME / CFS

Kontaktperson: Birgit Vestergård

Email:  birgit.orkide@sol.dk

 

OSTEOPOROSE

Kontaktperson: Lisbeth Holm

Email: lholm37@gmail.com   


POLIOFORENINGEN

ULYKKESPATIENTFORENING

Kontaktperson:  Kaja Brolykke Eiding 

Email: kaja.eiding@os.dk   


FRIVILLIGKONSULENTEN

Kontaktperson: Susanne Rasmussen

Kalundborg kommune.

DANSK EPILEPSIFORENING

Kontaktperson: Berit Andersen

Email: berit@ngsob.dk


DIABETESFORENINGEN

Kontaktperson: Birthe Bækman

Email: birthe.baekman@ka-net.dk


Dansk Folkehjælp

Kontaktperson: John Pedersen

Email: jp@folkehjaelp.dk


GIGTFORENINGEN

Kontaktperson: Laila Bentzen

Email:   lakube@outlook.dk


HJERNESAGEN

Kontaktperson: Lisbeth Larsen

Email:  lisbeth@eanet.dk


Margit´s Hyggehjørne

Kontaktperson: Margit Gardil Nielsen

Email: margar@ofir.dk


LYMFØDEMFORENING (DALYFO)   

Kontaktperson: Majken Svensson

Email:  majken.svensson@pc.dk


MORBUS BECHTEREW

Kontaktperson: Finn Rasmussen

Email:  brittha@youmail.dk

 

OFFERRÅDGIVNING

Kontaktperson: Ditte Schwartzbach

Email:  ditteschwartzbach@gmail.com


SCLEROSEFORENINGEN

Kontaktperson: Preben Nielsen

Email:  prebsi@cool.dk


ÆLDRESAGEN

Kontaktperson: Eigil Hansen

Email: bmheh63@gmail.com 

Webmaster - Arne Christensen - Amtstue Allé 45 - 4100 Ringsted - Tlf. 22 90 11 60 - E-mail. tac@live.dk